NASI ZWYCIĘZCY

8 czerwca 2017 roku na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Zawody Sportowe Środowiskowych Domów Samopomocy z Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Już po raz trzeci uczestnicy z jedenastu placówek z całego województwa rywalizowali w siedmiu konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, trójskok dodawany, strzały na bramkę i przeciąganie liny. Organizatorami zawodów byli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku, Urząd Miejski w Pasłęku i Zespół Szkół w Pasłęku. Zawody odbywały się pod hasłem „Osoby niepełnosprawne mają takie same prawa jak wszyscy” i objęte były patronatem Wojewody warmińsko – mazurskiego.

Nasi Uczestnicy, trenowani i przygotowywani przez Panie Annę Gasikowską i Alicję Kopczyńską, zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Łącznie zdobyliśmy cztery złote medale i jeden srebrny. Drugie miejsce zajął ŚDS Ostoja w Ostródzie i trzecie miejsce ŚDS Przezmark. Medale i puchary dla najlepszych zawodników i drużyn wręczył burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski.